ETKİNLİKLER

15/12/2016
Tv İzleyici Ölçümünde Yenilikler Konferansı
TİAK A.Ş.'nin organize ettiği TV İZLEYİCİ ÖLÇÜMÜNDE YENİLİKLER Konferansı 15 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Wyndam Grand Hotel'de 14:00 - 17:30 arasında yaklaşık 120 dinleyicinin ve 6 konuşmacının katılımı ile gerçekleştirilmiştir.
TV İZLEYİCİ ÖLÇÜMÜNDE YENİLİKLER konferansı; Ekim 2017'de başlayacak Yeni DÖnem TV Izleyici Ölçüm Hizmeti için yüklenici firma seçim süreci ve seçim süreci sonucu ile ilgili endüstriyi bilgilendirmek ayrıca 3+2 yıl opsiyonlu olmak üzere Ekim 2017 tarihinde başlaması planlanan yeni dönemin getireceği yenilik ve farklılıkları aktarmak amacıyla gerçekleştirilmiştir.
Bu kapsamda konferans, TİAK A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hakan TURALI, RTÜK Radyo ve Televizyon Üst Kurul Üyesi Taha YÜCEL ve Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet PURA'nın açılış konuşmaları ile başlamıştır.  Açılış konuşmalarını takiben TİAK A.Ş Genel Müdürü Dursun GÜLERYÜZ TİAK A.Ş. 2016 Veri Tabanı Araştırması Sonuçları, TV Izleyici Paneli Yeni Evren Değerleri ve Evren Değerlerinin Izleyici Paneline Yansımaları ile ilgili paydaşlarımızı bilgilendirmiştir.
TV İzleyici Ölçüümü Yeni Dönem Sözleşme İmza Töreni; TİAK A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Hakan TURALI ve Banun ERKIRAN ile Kantar Media Genel Müdürü Mesut SAKAL'ın ön protokolü imzalamaları ile gerçekleştirilmiştir.
Yeni Dönem Ölçüm Sorumluluğunu üstlenen Kantar Media Genel Müdürü Mesut SAKAL yeni dönemin tamamlayıcı ölçüm yöntemleri (Zaman Kaydırmalı İzleme ve Çoklu Ekran İzleme Ölçümleri) açısından getireceği yenilikleri ve hedeflerini aktarırken Oliver PISCHKE, TV izleyici Ölçümünde Global Uygulamalar ve Yenilikler hakkında paydaşlarımıza bilgiler aktardılar.
 
Copyright © 2017 by TİAK A.Ş.