ETKİNLİKLER

21/09/2017
Zaman Kaydırmalı İzleme Ölçümü Etkinliği
Eylül 2017’de başlamış olan Yeni Dönem çalışmaları kapsamında ele alınan ve 2018 ilk çeyrekte raporlamaya geçilecek olan Zaman Kaydırmalı İzleme (Time Shifted Viewing) Ölçümünde test aşamaları tamamlanmış ve gelişmeler tüm endüstri ile paylaşılmak üzere 21 Eylül 2017 tarihinde ZAMAN KAYDIRMALI İZLEME ÖLÇÜMÜ adlı etkinlik düzenlenmiştir.

Ara bilgilendirme toplantısı olarak tanımlanan etkinliğe Yayıncı Kuruluş Temsilcileri, Medya Planlama Ajansları ve Reklamveren temsilcileri olmak üzere yaklaşık 140 kişi katılmıştır. 
Açılış konuşmasını Reklamverenler Derneği Başkanı Sayın Ahmet PURA’nın yaptığı etkinlikte TİAK A.Ş. ve Kantar Media yöneticileri yaklaşık 6 aylık test süreçlerinde gerçekleştirilen uygulamalar ışığında Zaman Kaydırmalı İzleme Ölçümünde gelinen nokta ve uygulanacak standartlar konusunda detaylı bilgi paylaşmışlardır.

Sunumların ana başlıkları;
  • Zaman Kaydırmalı İzleme Nedir?
  • Zaman Kaydırmalı İzleme Ölçüm Dinamikleri
  • Zaman Kaydırmalı İzleme Raporlama Dinamikleri
  • Ölçüm Sürecini Tamamlamış Diğer Ülke Örnekleri
olup toplantı sonunda katılımcıların soruları cevaplandırılmıştır.

Sunumlar sırasında ayrıca mevcut panel hanelerinin test sürecinde yaptıkları Zaman Kaydırmalı İzlemelere yönelik ölçüm sonuçları örnek olarak paylaşılmıştır (Zaman Kaydırmalı İzleme Yapan haneler ve kişiler, Zaman Kaydırmalı İzleme Yapan Panelist Profilleri, İzlenen Kanallar, İzleme Süreleri vb. veriler).
Copyright © 2017 by TİAK A.Ş.